Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl üye olabilirim?

E-posta adresinle veya Facebook hesabını kullanarak sitemize üye olabilirsin.

Üyelik ücreti ne kadar?

Üyelik ücretsizdir.

Üyelik etkinleştirme e-postası adresime gelmiyor?

E-posta ile üye olduktan sonra etkinleştirme kodu hemen e-posta adresine gönderilir. Gönderilen etkinleştirme e-postası bazen SPAM (Önemsiz E-posta) klasörüne düşebilir. Lütfen e-posta hesabındaki SPAM klasörünü kontrol etmeyi unutma.

Sitenizde hangi sınavlara ait sorular bulunuyor?

Sitemizde güncel AÖF (Açıköğretim Fakültesi) için hazırladığımız kredili sisteme uygun sorular bulunmaktadır. Kısa süre sonra KPSS, DGS, YGS-LYS sorularını da hazırlayarak yayınlamayı planlıyoruz.

Derslere ait kaç adet soru bulunmaktadır?

Soru sayıları dersin ünite sayısına ve detayına göre değişmektedir. Bir dersin ortalama; Ara Sınav ve Dönem Sonu Sınavı için soru sayısı 300-400 arasındadır. Alıştırma soru sayısı 80'dir.

Sitenizdeki soruları kimler hazırlıyor?

Sitemizdeki sorular alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır.

Sitenizdeki soruların doğruluğundan nasıl emin olabilirim?

Sitemizdeki soruları öğretmenlerimiz güncel kredili sistem eğitim müfredatına göre hazırlamaktadırlar. Son değişiklikleri kapsayan sorularımız, aynı zamanda kontrol ekibimiz tarafından defalarca kontrol edildiğinden, hatalı soru ihtimali çok düşüktür. Ancak yine de sınav esnasında öğrenciler tarafından farkedilen hatalı sorulara anında müdahale edilebilmesi için, "Raporlama" özelliği eklenmiştir. Bu sayede öğrenci sınav esnasında hatalı gördüğü soruları rapor ederek, ekibimizin yeniden kontrol etmesini sağlayabilmektedir.

Sitenizdeki soruların açıklaması var mı?

Evet, sitemizdeki tüm sorular açıklamalarıyla birlikte yer almaktadır.

Derslere ait ünite özeti bulunuyor mu? Nasıl satın alabilirim?

Evet. Sitemizdeki tüm derslere ait ünite özetleri de öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Ünite özetleri, satın aldığınız sınav ile birlikte sunulduğundan ek bir ücret ödemezsiniz. Sınavınıza ait soruları çözerken Özet butonu sayesinde çözmüş olduğunuz soruya ait ünite özeti sınav ekranını terketmeden sağ tarafta anında görüntülenir.

Sınavları satın almadan önce sistemi deneyebilir miyim

Elbette. Sitemize ücretsiz üye olabilir, üye olduktan sonra 3 farklı dersinize ait toplamda 30 soruyu ücretsiz çözebilirsin. Tek yapman gereken, üye girişi yaptıktan sonra Çalışma Alanım bağlantısına tıklaman.

Sınavlarımı nasıl satın alabilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra sol menüde bulunan Sınav Satın Al bağlantısına tıklayarak satın alabilirsin.

Sınavlarımı havale / eft ya da kredi kartıyla satın alabilir miyim?

Evet, sınavlarını web sitemizden havale / eft veya kredi kartı (3D güvenlikli) ile satın alabilirsin. Ayrıca iOS ve Android için hazırladığımız mobil uygulamamız aracılığı ile de tek dokunuşla istediğin sınavı satın alabilirsin.

Sınav satın almama rağmen, henüz "Satın Aldıklarım" sayfasına göremiyorum. Neden?

Sınav satınalma işlemini "havale / eft" yöntemi ile gerçekleştirdiysen, siparişin sonrasında belirtilen banka hesap numaralarımıza ödeme yapman ve yaptığın ödemeyi "Ödeme Bildirimi" sayfasından tarafımıza bildirmen gerekiyor. Ödemen onaylanır onaylanmaz satın aldığın sınavları görebilir ve ders çalışmaya başlayabilirsin. Ödemeni "kredi kartı" ile yaptıysan, ödemen banka tarafından bekletilmediği sürece sistem sınavlarını otomatik olarak onaylar. Kredi kartı ile ödeme yaptığın halde onaylanmamış görünüyorsa, lütfen İletişim sayfası aracılığı ile bizimle irtibata geç.

Satın aldığım soruları kaç defa çözebilirim?

Satın almış olduğun sınavları ve bu sınavlara ait konu özetlerini, 1 yarıyıl boyunca sınırsız olarak kullanabilirsin.

Satın aldığım soruları mobil cihazlarımdan çözebilir miyim?

Evet satın aldığınız soruları ister bilgisayarından, ister tabletinden ve istersen de akıllı telefonundan dilediğin yerde, dilediğin kadar ek ücret ödemeden çözebilirsin.

Sınav ücreti ne kadar?

Bir sınavda ortalama 300-500 adet soru bulunmaktadır ve fiyatı 5 TL'dir.

Kitap satıyor musunuz ya da satın aldığım sınavları kargo ile gönderiyor musunuz?

Hayır. Sınava Doğru tamamen online bir platform olduğundan, kitap, çıktı gibi herhangi bir materyal gönderimi yapmıyoruz. Sınava Doğru'nun amacı kitap ya da çıktı gibi materyaller ile zaman harcamanın önüne geçerek, zamanını daha verimli değerlendirebilmeni sağlamaktır.

Satın aldığım soruları yazıcıdan çıkarabilir miyim?

Hayır, böyle bir özellik bulunmuyor. Sistemimizi güçlü kılan tüm özellikleri bilgisayarından, tabletinden veya akıllı telefonundan kullanabilirsin.

Sitenizde sorularımı çözerken hangi internet tarayıcısını seçmeliyim?

Sınava Doğru, tüm güncel internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir. Ancak, güncel internet teknolojilerini takip eden ve sitemize eklenecek güncel web teknolojilerinden de bu sayede faydalanabilmeni sağlayacak olan Google Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Siteniz en iyi hangi çözünürlükte görüntülenmektedir?

Sınava Doğru, tüm ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenebilmekte ve kullanılabilmektedir. Ancak sınav ekranında sana sağlanan özellikleri sorunsuz kullanabilmen için 1366x768 ve daha üstü çözünürlük tavsiye ediyoruz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra ulaşacağınız Hesap Yönetim panelindeki Hesabım bağlantısı ile ulaşacağın sayfadan değiştirebilirsin.

https:// ne anlama geliyor?

İnternette sunucular ve son kullanıcılar arasında bilgilerin "başkaları tarafından" okunamayacak şekilde nasıl aktarılacağına dair kurallar ve yöntemleri düzenleyen bir sistemdir. Özellikle internet üzerinden kredi kartıyla ödeme yapılan sistemlerde kredi kartı bilgileriniz doğrulanırken, tarayıcınızdaki adres çubuğunun başında "http" yerine "https" yazdığını görürsün. Başında "https" yazılan adreslerle bağlantı kurduğunda, bilgiler sadece karşı taraf ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. Dolayısıyla Sınava Doğru satınalma sayfası aracılığı ile yapacağın kredi kartı kullanımlarında, bilgiler şifrelendiği için %100 güvenli alışveriş yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda cevabını bulamadığın soruların için, lütfen İletişim sayfamız aracılığı ile iletişime geçmekten çekinme. Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.