Kategoriler
Güncel
Popüler
Önemli

Tek Tık = Soru + Açıklama + Cevap + Ünite Özeti

Sınava Doğru; 23 Ocak  2013‘te Beta olarak yayın hayatına başladı ve öğrenci dostu yepyeni bir ders çalışma metodu ile eğitim sektörüne yeni bir soluk getirerek giriş yaptı.

Bu yeni sistem yüzbinler tarafından beğenildi, onbinlerce öğrenci tarafından kullanıldı ve binlerce öğrencinin sınıfını geçmesinde büyük katkı sağladı. Öyle ki, yayın süresinden kısa bir süre sonra PCnet tarafından Eğitim kategorisinde en iyi eğitim sitesi seçildi.

Beta olarak yayın hayatına başladığımızda, sınav ekranında 3 temel özellik bulunuyordu. Bunlar “Soru sorma”, “Cevap görüntüleme” ve “Kişiye özel istatistik” ‘ti. Üye öğrencilerimiz bu 3 temel özelliği çok beğendiler ve bizden bazı özellikler talep ettiler.

Hem öğrencilerimizin istekleri hem de Sınava Doğru ekibinin analizleri sonrası iki yeni özellik eklemeye karar verdik.

6 aylık Beta yayın süresi boyunca siz değerli öğrencilerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda 2013-2014 yeni eğitim yılına bu yeni özelliklerle merhaba diyoruz.

Geliştirdiğimiz bu yeni özelliklerle ve uygulamalarımızla birlikte  her an her yerde ders çalışabilecek, görsel destekli ve kullanıcı dostu arayüzle derslerinizi daha iyi anlayarak, başarıya ulaşmanızda en büyük yardımcınız olacağız. 

Aşağıda yeni eklemiş olduğumuz özellikleri nasıl kullanacağınızı anlatan animasyonu görebilirsiniz.

 

soru_ozet

 sorsor

sshot-2

Ünite özeti

Çözmekte olduğunuz soruda “Cevabı Görüntüle” butonuna tıkladığınızda soru altındaki açıklama bölümünde sorunun hangi üniteye ait olduğunu görebilirsiniz. Üniteyle ilgili özet bilgileri öğrenmek için “Özet” butonuna tıkladığınızda hem ilgili soruya ait bilgilere hemde daha sonraki soruları çözmenizi sağlayacak bilgileri de öğrenmiş olursunuz.

 

Önemli tanım ve bilgiler

Ünite özeti ekranında ünite ile ilgili önemli tanım ve bilgiler farklı renklerde çerçeveler içerisine alınmıştır. Böylece; öğrencinin dikkatinin bu bilgilere yoğunlaştırılması sağlanıp, daha iyi anlayıp, daha çabuk öğrenmesi hedeflenmiştir.

 

Alt konu çizgisi

Ünite konularına ait alt konular koyu çizgi ile ayrıştırılarak görsel öğrenme metodu ile desteklenmiştir.

 

 

Hemen deneyin, sınavlarınızda bir adım öne geçin!