Kategoriler
Güncel
Popüler
Önemli

Sınava Doğru ile AÖF Ders Geçme Taktikleri

Teknolojinin her geçen gün geliştiğine, bilgiye erişme ve öğrenme yöntemlerimizin de çeşitlendiğine bizzat yeni kuşaklar olarak şahit olmaktayız. Son dönemlerde gazetelerin, dergilerin, kitapların dijitalleştiğini görüyor, çağın gereksinimlerine ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Artık gazete ve dergileri büfelerden almıyoruz, haberlere ve ilgi duyduğumuz bilgilere internetten anlık olarak ücretsiz ulaşabiliyoruz. Kitap okumak için kitapçılarda gezmiyoruz, internetten örnek sayfalarını okuyup daha ucuza satın alabiliyor, teslimat süresini beklemeden anında sahip olabiliyoruz.

Biz de SINAVA DOĞRU ekibi olarak bilgi teknolojileri alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, eski yöntemlerin yerine çağımıza uygun modern öğrenim sistemlerini esas alıyoruz.

Temel felsefemiz; teknolojik altyapımızla AÖF öğrencilerine daha pratik, eğlenceli, kolay anlaşılabilir ve her yerden erişim sağlayabilecekleri ders çalışma konforu sunmaktır.

Sitemizdeki;

– Renklendirilmiş cevap seçenekleri
 Anında cevabı görüntüleyebilme
– Açıklamalı sorular
– Ünite özetleri
– Sınav sonrası doğruyanlış cevap analizleri
– Detaylı istatistikler

ve daha bir çok özellikle öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamayı hedefliyor, başarı hikayeleri okudukça da mutlu oluyoruz.

Öğrencilerimizden gelen tüm yorumlar için http://www.twitter.com/sinavadogru ve #sinavadogru 

SINAVA DOĞRU ile nasıl başarılı olabilirim?

Her şeyden önce, her öğrencinin farklı çalışma metodu ve farklı anlama süreleri vardır. Buradaki taktiklerin amacı size fikir vermektir. Her öğrenci bu fikirden hareketle kendine en uygun çalışma metodunu belirlemelidir.

Kritik nokta; ders çalışmaya zaman ayırmaktır. Başarı kendiliğinden gelecektir. Şimdi kısaca hangi taktikleri nasıl kullanacağınıza göz atalım.

1- SINAVA DOĞRU ders seçim ekranından hemen sonra gelen Sınav Ayarları sayfası ile; öğrenciyi tercihleri konusunda özgür bırakarak kendisine en uygun seçimi yapmasını sağlanmaktadır.

Soru çözmeye küçük ama sağlam adımlarla başlayın!

– Öncelikle çalışacağınız üniteyi seçin. Sadece sorumlu olduğunuz üniteler listelenecektir.

– Toplam Soru adedini 20 seçin, çok fazla soru yükleyerek kendinizi sıkmayın.

 Soru Sorma Şeklini soruların karışık gelmesini sağlayan Karıştır şeklinde ayarlayın.Bu seçim sadece sorumlu olduğunuz sınava ait ünitelerden karışık olarak 20 soru getirecektir.

– Her 20 soru seçtiğinizde sistem sınav ekranına otomatik olarak yeni sorular yükleyecek ve 20’şerli soru sorma işlemini tekrarladıkça daha önce sorulmuş sorular bu 20’lik soru havuzunda karşınıza çıkacak. Böylece daha önce sorulmuş ve çözdüğünüz soruları yeni havuzda hemen tanıyacak, doğru cevabı işaretleyeceksiniz.

Tamamen öğrendiğiniz soruları Tekrar sorma butonuna tıklayarak sorulmasını engelleyebilirsiniz. Ya da öğrenmekte zorlandığınız soruların sürekli sorulması için Favorilere ekle butonunu kullanabilirsiniz. Daha sonra tekrar sordurmak veya sordurmamak için profil ana sayfanızdaki Soru İşlemlerim menüsünü kullanabilirsiniz.

NOT: 20’şerli sordurma işlemini en az 5-10 defa tekrarlayın ve daha sonra Toplam Soru adedini 40, 60, 100 gibi yüksek rakamlar yazıp basamak basamak artırarak çözmeye devam edin. 100 soruyu çözdüğünüzü gördüğünüzde şaşıracaksınız! Şaşırmayın, bunu hakettiniz!

2- Aslında 1. maddedeki seçimlerimizi Sınav ekranına uyguladığımız için bu ekranda tüm taşlar yerine oturacak! Nasıl mı?

Öncelikle soruyu dikkatlice okuyun. Sorunun ve cevapların ne demek istediğini anladınız, güzel.

Ama doğru cevabı bilmiyorsunuz? Kafadan atmayın, beyin yanlış cevabı hafızaya yazar! Bu yüzden doğru şıkkı Cevabı Görüntüle butonunu kullanarak yeşil renkli görsel destekle hafızanıza kaydedin!

Soruyu anladınız, doğru cevabı gördünüz.

Kesinlikle açıklamasını da okuyun! Açıklama size soru hakkında detaylı bilgi verecek. Tavsiyemiz açıklamayla yetinmeyin!

Özet butonuna tıklayın ve sizin için sadece AÖF kitabı temel alınarak hazırlanmış ünitenin özetini okuyun. Özetin tamamını okumak 10 dakikanızı alır. Bu taktik yalnızca soruyu anlamanıza değil, ilgili üniteye ait karşınıza gelecek tüm soruları çözmenize de yardımcı olacak.

Tüm soruları çözdükten sonra Sınavı Bitir butonunu kullanarak sınavınızı bitirebilirsiniz.

3-  Sınav sonucunuz karşınızda!

Sınav sonucunuzun yer aldığı sayfada size özel bir çok istatistik yer almaktadır. İnceleyip, sınav başarınızı kısaca değerlendirebilirsiniz.

Değerlendirme sonrası doğruyanlış cevap analizi için sayfanın en altındaki Cevaplarımı Görüntüle butonuna tıklayın.

Analiz sayfasında sorulara verdiğiniz cevapları ve bu cevapların doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Sınav detay analizinizi bir sonraki sınava başlamadan önce anlayarak kontrol ederseniz, aynı sorular karşınıza geldiğinde hatırlar, doğru cevabı işaretlersiniz.

Unutmayın! Tüm sınav sonuçlarınıza Geçmiş Sınavlarım menüsünden her zaman ulaşabilirisiniz.

Başarmak ve diplomanızı dönem/yıl kaybetmeden almak sizin elinizde.
Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.

YAKALADIĞIMIZ / BENZER SORULAR İÇİN TIKLAYIN!

 

MOBİL UYGULAMAMIZI DENEYİN!

sinavadogru_appstore sinavadogru_googleplay

sshot-280

DÖNEM KAYBETMEDEN DİPLOMANI AL!

HEMEN TIKLA, ÇALIŞMAYA BAŞLA! 

Discussion — Yanıt yok