Kategoriler
Güncel
Popüler
Önemli

Neden AÖF (Açıköğretim) ?

AÖF (Açıköğretim); İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Açıköğretim Fakültesi olmak üzere toplamda 68 farklı bölüm ve 1000’den fazla tekil ders ile hemen hemen her alanda eğitim veren çok büyük bir eğitim merkezidir.

Eğitim yelpazesinin bu kadar geniş olmasından dolayı da eğitim almak isteyen öğrenciler bir çok farklı nedenden dolayı AÖF tercih etmektedir. Tercih nedenlerini önem sırasına göre sıralayacak olursak aşağıdaki grafik* bize yol gösterecektir.

neden_aof_1

*Grafik; 2011-2012 eğitim yılında AÖF tarafından 78 bin öğrenciye 3 neden belirterek “Neden AÖF’yi tercih ettiniz?” sorusunun sonuçlarını göstermektedir.

Yukarıdaki tabloya bakarak şunu çok net anlıyoruz ki, öğrencilerin hayatında AÖF çok önemli bir yere sahip. Bu yüzden okullarını bir an önce bitirmek ve tercih nedenleri olan hedefleri gerçekleştirmek istiyorlar.

O halde her öğrencinin kendisine asıl sorması gereken sorular şunlar;

Hayâllerimi gerçekleştirmek için ne yapıyorum? İnsanoğlunun en güzel özelliklerinden birisi de hayâl kurmaktır. Hayâllere ulaşmanın en pratik yolu da hedefler belirlemektir. 

Gerçekten hedeflerime ulaşmayı istiyor muyum? Kim istemez ki? Herkes ister. Ancak biliyoruz ki istemekle yapmak aynı şey değildir. Hedeflere ulaşmak için plan yapmak ve uygulamak gerekir.

AÖF hedefim için ders çalışıyor muyum? Yukarıda da bahsettik. AÖF bitirme hedefiniz var ve diplomaya ulaşmak sizin hayat planlarınız içinde çok önemli bir yere sahip. Diploma için yapmanız gereken en önemli hamle de ders çalışmaya zaman ayırmaktır. 

Sınava Doğru ile, öyle günler haftalar ayırmanıza gerek yok. PC, tablet ve akıllı telefonlarınızla her an her yerde çalışma imkanına sahip olduğunuz için, boş geçmesi muhtemel her anınızda soru çözebilir, ders çalışabilirsiniz. Evde, işte, serviste, otobüste, cafede yani kısacası internet erişiminiz olan her yerde Sınava Doğru ‘yu kullanabilirsiniz. Açıklamalı sorular ve ünite özetleri ile çalışarak sınavlarınızda başarılı olma garantisi veriyoruz.

Her şeye para harcıyoruz, peki ya eğitime? Günlük yaşamımızda kullandığımız elbiselerden çifter çifter satın alıyor, pahalı telefonlar, bilgisayarlar için servet ödüyoruz. Tabii ki ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılamalıyız, ancak eğitime de bütçemizden pay ayırmalıyız. Saydığımız tüm maddi eşyaların, bir an için olmadığını düşünün. Tabiri caizse “dımdızlak” kalırız. Ancak eğitimle aldığımız diplomalar, sertifikalar ve diğer bilgiler biz ölünceye kadar bizimledir. Hiç bir şey onları elimizden alamaz. Bu yüzden insanın kendisine yaptığı en iyi yatırım, eğitimidir.

Siz de AÖF hedeflerinize ulaşmak ve bir an önce dönem/yıl kaybetmeden diplomanızı almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden ders çalışmaya başlamalısınız.

TIKLA ve hemen ders çalışmaya BAŞLA!

 

Discussion — Yanıt yok