Kategoriler
Güncel
Popüler
Önemli

AÖF Çıkmış Sorular ve Kredili Sistem

Sorulara erişmek için hemen tıkla ve ücretsiz üye ol!

AÖF Çıkmış Sorular İle Ders Çalışmak

Google‘da “AÖF çıkmış sorular” kelimelerini kullanarak arama yaptığınızda çıkan sonuçlarda bir çok forum sitesi ya da şahıs sitesi, öğrencilerin son 12 yıla ait çıkmış sınav sorularını çözerek başarıya ulaşacağını söylerler. Ancak bu doğru değildir.

Aslında “AÖF çıkmış sorularla ders çalışmak doğru mu?” sorusunun cevabını AÖF geçmişine kısaca göz atarak bulabiliriz.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bugün 30 yaşını doldurmuş çok köklü bir üniversite. 1982 yılında ilk kurulduğunda 22 büroda 29.500 öğrenci ile eğitim-öğretim yılına başlamış ve yıllar geçtikçe öğrenci sayısı katlanarak artmıştır.  Sadece yaşının büyüklüğü ile değil, 110 ülkede 2 milyon 254 bin öğrencisi ile Türk eğitim sisteminde de çok büyük paya sahiptir. Dünya’daki 2. en büyük üniversitedir.

AÖF, ilk kurulduğunda sınav sistemini Yıllık Sistem olarak belirlemiş ve Ara-Final-Bütünleme olmak üzere yılda 3 sınav yapmıştır. 2012-2013 eğitim öğretim yılına kadar öğrenciler, son 5-6 yılın çıkmış sorularını çözerek sınavlara hazırlanıyor ve sınavda çıkan aynı/benzer sorularla sınıflarını geçebiliyorlardı.

Ancak bilindiği gibi AÖF 2013 yılı itibariyle Kredili Sisteme geçti. Bu geçişte tüm derslerin isimleri de içerikleri de yenilendi. Doğal olarak ders isimlerinin ve müfredatların yenilenmesi sonucunda,  artık AÖF çıkmış soruların da geçerliliği kalmadı. Bir eğitim-öğretim yılı içerisinde yapılan Ara-Final-Bütünleme sınavları da Güz döneminde 2 sınav, Bahar döneminde 2 sınav ve Tek ders sınavı olmak üzere toplamda 5 sınava yükseldi.

AÖF sınav sistemindeki tarihsel gelişimden kısaca bahsettikten sonra, artık herkes “AÖF çıkmış sorularla ders çalışmak doğru mu?” sorusunun yanıtını kendisi verebilir. Peki, Sınava Doğru neler sunuyor ve öğrencilere neler vaat ediyor?

video

Sınava Doğru; bünyesindeki uzman öğretmen kadrosuyla tamamen kredili sisteme uygun hazırlamış olduğu;

  • Özgün ve açıklamalı sorularla
  • Ünite özetleriyle

harmanlanan zengin içeriğe, öğrencilerin her an her yerden

  • Bilgisayarlar
  • Tabletler
  • Akıllı telefonlarla

erişebilmelerine olanak sağlar ve kolayca ders çalışmalarını mümkün kılar. Böylece dönem/yıl kaybetmeden sınıf geçmelerine yardımcı olur.

Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak için ücretsiz üye olabilir ve ücretsiz DEMO sınavımızı çözebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tüm öğrencilere sınavlarında başarılar dileriz.