Kategoriler
Güncel
Popüler
Önemli

AÖF 2014-2015 Kayıt Yenileme İşlemleri

Anadolu Üniversitesi – Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri temel olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

1- Ders ekleme-silme işlemi

2- Seçilen derslerin ücretini banka hesabına ödeme

İlk basamakta bahar döneminde almak istediğiniz dersleri seçmeniz gerekmektedir. Nasıl ders ekleme-silme işlemi yapılması gerektiğini aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

NOT: 2014-2015 eğitim öğretim yılı çerçevesinde yeni kayıt yaptıran öğrencilerin bahar dönemi dersleri otomatik olarak eklendiği için ders ekle-sil işlemi yapılmamaktadır. Kayıt yenilemeleri için bankaya belirtilen ücreti ödemeleri yeterlidir.

Adım 1: İnternet tarayıcınızdan http://kayit.anadolu.edu.tr adresini açıp ikamet ettiğiniz ülke bayrağına tıklayınız.

AOF_Ders_ekleme_1

 

Adım 2: Açılan sayfada Kayıt Yenileme yazısına tıklayınız.

AOF_Ders_ekleme_2

Adım 3: Öğrenci numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.

AOF_Ders_ekleme_3

Adım 4: Güvenlik kodunu yazıp GİRİŞ butonuna tıklayınız.

AOF_Ders_ekleme_4

Adım 6: GİRİŞ yaptıktan sonra gelen sayfada, ders ekleme-silme ve kayıt yenileme hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir. Bilgileri dikkatlice okuduktan sonra “Yukarıdaki metni okudum, anladım” onay kutusunu işaretleyip İLERİ butonuna tıklayınız.

AOF_Ders_ekleme_5

AOF_Ders_ekleme_6

Adım 7: Artık bahar döneminde almak istediğiniz derslerinizi ekleyebilir ve silebilirsiniz. Daha önceki dönemlerden kalan dersleriniz renklendirilmiştir. Unutmayın, önceki dönemlerden kalan derslerinizi almak zorundasınız, silemezsiniz. Seçimlerinizi yaptıktan sonra İLERİ butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

AOF_Ders_ekleme_7

Adım 8: Ders ekleme-silme işlemini tamamlayıp İLERİ butonuna tıkladıktan sonra bahar döneminde alacağınız dersler listelenir. EVET butonuna tıklayıp ders-ekleme silme işlemininizi onaylayabilirsiniz. Bankaya ödeme yapmadığınız sürece istediğinizde 26 Eylül tarihine kadar ders ekle-sil işlemi yapabilirsiniz.

AOF_Ders_ekleme_11

Adım 9: Seçtiğiniz derslere ait toplam ücreti Vakıfbank‘a ödemelisiniz. Ödeme işlemini 15 Eylül – 26 Eylül tarihleri arasında yapabilirsiniz.

AOF_Ders_ekleme_12

Adım 10:  Bankaya belirtilen ücreti ödedikten ve http://kayit.anadolu.edu.tr adresine tekrar öğrenci numaranızla giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi Kayıt yenileme işleminiz tamamlanmıştır. mesajını görüyorsanız eksiksiz kayıt yenileme işleminizi tamamlamış olursunuz.

aof_ders_ekleme_14

ÖNEMLİ NOT: Bahar dönemi yenileme ücretini bankaya yatırdıktan sonra öğrenci kimlik kartında 2014-2015 bandrolü bulunan öğrencilerin AÖF bürosuna uğramasına gerek yoktur.

 

Kayıt yenileme işlemlerinizden sonra derslerinize çalışmayı ihmal etmeyin.

DÖNEM-YIL KAYBETME!

AÇIKLAMALI SORULAR ve ÜNİTE ÖZETLERİ

SINAVA DOĞRU ile ÇALIŞ, KAZAN!